پنج شنبه , فروردین ۳۰ ۱۳۹۷
صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / عکاسی / عکس های خود را به عنوان نقاشی در نظر بگیرید
عکس های خود را به عنوان نقاشی در نظر بگیرید
عکس های خود را به عنوان نقاشی در نظر بگیرید

عکس های خود را به عنوان نقاشی در نظر بگیرید

عکاسی

تفاوت بزرگ بین نقاشی و عکاسی این است که وقتی شما نقاشی می کنید، المان هایی را اضافه می کنید و وقتی عکس می گیرید، المان هایی را کم می کنید. من نمی گویم که شما هم باید به اندازه من صحنه های خود را کاهش دهید، این فقط ترجیح شخصی من است. اما یک چیز که من در ابتدا یاد گرفتم این بود که عکاسی خیابانی حق نادیده گرفتن و غفلت از ترکیب بندی و سوژه را به شما نمی دهد، چون یک لحظه کاندید یا بی هوا (کارگردانی نشده) است. من در ابتدا این کار را انجام می دادم و فکر می کنم که اشتباه است.

«هر کودک یک هنرمند است. مسئله اینجاست که چگونه یک هنرمند باقی بمانیم.» – پابلو پیکاسو

این ژانر نیازمند انتخاب دقیق سوژه ها، ترکیب بندی، و تمام المان های دیگری است که یک عکس عالی ایجاد می کنند. فقط سخت تر است، چون شما نفوذ مستقیم بر آنچه که اتفاق می افتد، ندارید.

المان هایی که دوست دارید را پیدا کنید و آنها را به بوم خود اضافه کنید. در حالت ایده آل باید دلیلی برای وجود هر المان وجود داشته باشد. حتی اگر شما عکس های خیابانی واقعا زیبا با تعداد زیادی المان بگیرید، هنوز هم باید از خودتان بپرسید، چرا من نیمی از یک کارت خرید را در پس زمینه ثبت کردم؟ هیچ نقاشی چیزی را بی دلیل نمی کشد و همیشه از خود می پرسد این المان چه چیزی به نقاشی اضافه می کند. برای من مدت زیادی طول کشید تا این را فهمیدم، اما قطعا به من کمک کرد و من هنوز هم دارم روی آن کار می کنم.

این مطالب را نیز ببینید!

آناهيتا همتی و مادرش

آناهیتا همتی

آناهيتا همتی و مادرش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *